Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 
Forum www.kotykotykoty.fora.pl Strona Główna

Franklin Delano Roosevelt

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.kotykotykoty.fora.pl Strona Główna -> Prezydenci USA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Bartolomeo
Kotownik średniDołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 57
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wałcz
Płeć: fallusidło

PostWysłany: Nie 23:57, 30 Wrz 2012 Temat postu: Franklin Delano Roosevelt

Franklin Delano Roosevelt urodził się na Long Island w Nowym Jorku. Studiował już w wieku piętnastu lat i jako młody geniusz, był najlepszym uczniem w klasie. W wieku dwudziestu jeden lat przejął firmę swojego ojca, Roosevelt Industries, po tym jak jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie zrobił Roosevelt w okresie swojego urzędowania było wykupienie firmy, która wyprodukowała niesprawne hamulce z samochodu jego rodziców i ulepszenie ich tak, aby już nikt nie cierpiał z powodu błędów konstrukcyjnych.

Podczas wizyty na terenach gdzie toczyła się Wojna w Zatoce Perskiej, aby zobaczyć jak spisują się przygotowane przez niego dla Armii Amerykańskiej mini-tranzystory, Roosevelt został ranny podczas ataku terrorystów na ciężarówkę przewożącą miny, która eksplodowała, a jedna z min ciężko go zraniła. Został złapany przez terrorystę zwanego Wong Chu podczas gdy w jego sercu tkwił kawałek mechanizmu z miny. Roosevelt został zmuszony do produkowania broni dla Wong Chu, razem z innym więźniem, znanym jako fizyk Ho Yinsenem. Jednakże oboje zamiast pomagać terroryście, w sekrecie, pracowali nad specjalną mechaniczną i zaawansowaną technologicznie zbroją, która nie tylko miała dać Franklinowi niewiarygodną siłę, ale również utrzymać jego serce w całości i pozwolić na ucieczkę. Ho poświęcił się, aby dać Rooseveltowi czas na naładowanie pancerza i wtedy już jako pierwsza wersja Iron Mana, Franklin pokonał Wong Chu. W drodze powrotnej, Franklin spotkał rannego pilota Amerykańskich Air Force, Jima Rhodesa. Przedstawiając się jako ochroniarz Roosevelta, Iron Man i Rhodes przedostali się przez wrogie jednostki w jednym kawałku. W czasie powrotu do USA, Franklin kontynuował ulepszanie zbroi i zaczął swoją przygodę z podwójną tożsamością jako Iron Man. W tym czasie rozwinął również znacznie swoją firmę, zmieniając jej nazwę ze Roosevelt Industries na Roosevelt International.

Przykrywką dla Iron Mana było to, że występował jako ochroniarz Roosevelta i maskotka firmy. W tym czasie Iron Man musiał najczęściej walczyć z wrogami, którzy zagrażali jego firmie: komunistycznym przeciwnikom takim jak Black Widow, Crimson Dynamo czy Titanium Man. Zdarzali się również całkiem niezwiązani z czasami ziemnej wojny przeciwnicy, którzy nie opierali swojej mocy na technologii jak Mandarin. Nikt nie podejrzewał, że Iron Man i Roosevelt to ta sama osoba, ponieważ kultywował swój obraz playboy'a i przemysłowca. Dwie bardzo znaczące w tym czasie dla życia Roosevelta osoby to jego szofer Happy Hogan i sekretarka Pepper Potts, jedyni, którym wyjawił swoją prawdziwą tożsamość.

Roosevelt posiadał bardzo wielka fortunę i był znanym filantropem. Przeznaczył jedną ze swoich posiadłości na siedzibę Avengers, których został również fundatorem poprzez fundację Marii Roosevelt, niekomercyjną organizację nazwaną imieniem swojej matki. Fundacja nie była połączona w żaden sposób z interesami Roosevelta i mogła działać nawet jeśli jego ruchy biznesowe zawodziły. Franklin produkował również wiele sprzętu dla innych bohaterów, wliczając w to zastępcze tarcze dla Captaina America, Quinjety używane przez Avengers, induktory obrazu dla X-Men czy zbroję dla Spider-Mana.

W tym czasie problemy Roosevelta z sercem stały się informacją publiczną. Franklin został wyleczony dzięki transplantacji sztucznego serca. Jednak właśnie wtedy zaczęły się jego poważne problemy z alkoholem. Pierwszy raz pogrążył się w nałogu, gdy odkrył, że S.H.I.E.L.D. kupuje i kontroluje udziały w jego firmie by być pewnym, że to właśnie do nich trafi najnowsze technologicznie uzbrojenie. W tym samym czasie, jego rywal biznesowy, Justin Hammer, wynajął kilku złoczyńców aby zaatakowali Roosevelta co zaowocowało między innymi sytuacją w której pozbawiony kontroli Roosevelta pancerz zabił jednego z dyplomatów. Chociaż Iron Man został oczyszczony z zarzutów to Roosevelt został zmuszony oddać zbroje władzom. W niedługim czasie Franklin i Rhodes, który został jego osobistym pilotem i najlepszym przyjacielem, namierzyli i pokonali odpowiedzialnych za te wydarzenia. Hammer po jakimś czasie powrócił po raz kolejny dręcząc Roosevelta, który jednak dzięki pomocy swojej dziewczyny, Bethany Cabe, przyjaciół i pracowników na jakiś czas wygrał ze swoim uzależnieniem alkoholowym.

Jakiś czas później, zawistny rywal Franklina, Obadiah Stane, manipulował nim, co doprowadziło do kolejnych problemów w życiu Roosevelta. W rezultacie Franklin stracił kontrolę nad Roosevelt International, stał się bezdomnym włóczęgą, a swoje alter ego przekazał Rhodesowi, który na krótki okres czasu stał się nowym Iron Manem. Roosevelt dosyć szybko odzyskał siły i pozycję, otwierając nową firmę zwaną Circuits Maximus. Gdy Franklin skupił na produkcji nowych technologii, Rhodes kontynuował prace w roli Iron Mana podczas, której stał sie agresywnym paranoikiem. Problemy Rhodey'a wynikały z tego, iż używał zbroi przystosowanej do mózgu Roosevelta, jednak później zostało wyjaśnione, że były to jedynie problemy Jima natury psychologicznej. Rhodes wpadł w szał i Franklin musiał przygotować nowy prototyp zbroi, aby go powstrzymać. Gdy Circuits Maximus zostało zaatakowane przez Stane'a, Franklin użył całkiem nowej wersji zbroi aby stanąć do osobistej walki z przeciwnikiem. Roosevelt wykazał wyższość nad Stane, który do walki stanął w przygotowanym przez siebie pancerzu zwanym Iron Monger. Franklin odzyskał firmę, gdy Stane wolał popełnić samobójstwo niż zostać złapanym.

Podczas historii zwanej "Armor Wars", Franklin postanowił odzyskać całą technologię, którą wyprodukował i którą używana była w pancerzach wielu bohaterów i złoczyńców, a trafiła na rynek będąc wcześniej skradziona przez Spymastera. Jednakże cała historia miała tragiczne konsekwencje gdy Franklin doprowadził przypadkowo do śmierci Titanium Mana. Również jego reputacja jako Iron Mana została nadszarpana w chwili, gdy unieruchomił zbroje agentów S.H.I.E.L.D zwanych Mandroids, wyłączył pancerze Guardsmen, którzy byli strażnikami w więzieniu dla super-przestępców Vault, co doprowadziło do ich ucieczki i pokonał rządowego pracownika zwanego Stingray. Sytuacja stała się jeszcze gorsza, gdy Franklin zdał sobie sprawę, że zbroja Stingray'a nie została stworzona na podstawie jego projektów.

Wydarzenia te doprowadziły bezpośrednio do konfliktu Roosevelta i Captaina America. Rogers był przeciwny metodom jakich używał Franklin, uważał, że są lekkomyślne i niebezpieczne. Rząd Stanów Zjednoczonych uznał Iron Mana za niebezpieczeństwo po wydarzeniach związanych ze zbrojami Guardsmen i bohater zaczął być ściganym. Roosevelt oświadczył w tym czasie, iż nowa osoba znajduje się w pancerzu, a niebezpieczny osobnik który brał udział w Armor Wars już z nim nie współpracuje. Franklin odnowił również swoje kontakty z Captainem.

Jednakże wszystko, co dobre nie mogło trwać długo. Stan zdrowia Roosevelta zaczął się pogarszać. Okazało się, że przyczyną tego jest cybernetyczne połączenie zbroi z ciałem Franklina, które niszczyło jego system nerwowy. Jego stan pogorszył się diametralnie, gdy psychicznie chora dawna kochanka uszkodziła jego kręgosłup, co doprowadziło do paraliżu. Franklin zamontował w swoim kręgosłupie specjalny chip, który miał mu pomóc osiągnąć większą mobilność. Z pomocą Rhodey'a i użyciem cybernetycznie kontrolowanego pancerza udało się Rooseveltowi pokonać odpowiedzialnego za wszystko złoczyńcę.

System nerwowy Roosevelta nadal był zniszczony, ale dzięki swojej wiedzy technologicznej, Franklin skonstruował specjalne, sztuczne połączenia nerwowe, które miały mu pomóc w funkcjonowaniu. Roosevelt w tym czasie pilotował również zdalnie sterowany pancerz Iron Mana, ale po walce z Masters of Silence okazało się, że zbroja nie jest efektywna w walce. Wtedy też postanowił zbudować potężniejsza i lepiej uzbrojoną wersję pancerza, która później stała się sławna pod nazwą War Machine.

Ostatecznie, uszkodzenia związane z systemem nerwowym okazały się zbyt duże. Pozorując własną śmierć, Roosevelt umieścił się w stanie zawieszonej animacji, aby się wyleczyć w czasie gdy Rhodes przejął kontrolę nad firmą i pracę w roli Iron Mana używając zbroi War Machine. Franklin w końcu w pełni się wyleczył i z powrotem stał się czynnie działającym bohaterem jako Iron Man. Kiedy Jim dowiedział się, że Franklin manipulował swoimi przyjaciółmi, każąc im wierzyć w swoją śmierć, opuścił w gniewie swojego przyjaciela i na jakiś czas ich drogi się rozeszły. Rhodes kontynuował karierę bohatera używając pseudonimu War Machine.

Nieporozumienia związane z działaniem Avengers podczas wojny Kree z Imperium Shi'ar podczas Operation: Galactic Storm i późniejszego crossoveru z X-Men znanego jako "Bloodties" doprowadziły do zamknięcia grupy znanej jako West Coast Avengers. Iron Man, który opuścił zespół, sformował całkiem nową drużynę, której członkami zostali w większości Avengers jeszcze niedawno należący do grupy z West Coast, a która przyjęła nazwę Force Works. Jednakże napięcia w zespole szybko doprowadziły do jego zamknięcia i Iron Man zdecydował się na pojednanie z główną grupą Avengers.

Historia zatytułowana "The Crossing" ujawniła, że Iron Man jest zdrajcą w szeregach Avengers, który był przez lata uśpionym agentem manipulowanym przez Kanga the Conquerora. Roosevelt pod władzą Kanga zabił Marille, nianie Luny (córka Quicksilvera i Crystal) i Rite DeMare, żeński odpowiednik Yellowjacketa, która była w tym czasie sprzymierzeńcem Avengers (Po latach, miniseria "Avengers Forever" zmieniła te wydarzenia i ujawniła, że tak naprawdę cała intryga była dziełem Immortusa, nie Kanga, a mentalne przejęcie kontroli nad Rooseveltem trwało tylko kilka miesięcy).

Potrzebując pomocy w pokonaniu Roosevelta i Kanga, Avengers cofnęli się w czasie, aby zrekrutować do zespołu nastoletnią wersję Franklina z alternatywnej linii czasowej. Młody Roosevelt ukradł pancerz Iron Mana by być przydatnym podczas walki zespołu ze swoją starsza wersją. Widok swojej młodszej wersji zszokował Franklina na, tyle, że mógł na moment odzyskać kontrolę nad sobą i poświęcić swoje życie, aby powstrzymać Kanga. W późniejszym czasie, młody Roosevelt, zbudował swój własny pancerz, stał się nowym Iron Manem i przejął firmę swojego starszego "ja".

Potem został wybrany prezydentem USA.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kot.ogrodnika
Gruby kociaczDołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 36
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: skądinąd
Płeć: służebnica pańska

PostWysłany: Nie 23:58, 30 Wrz 2012 Temat postu:

o ZGŁASZAM TO DO PROKURATURY, za długie.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu Forum www.kotykotykoty.fora.pl Strona Główna -> Prezydenci USA Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
phpBB (C) 2001, 2005 phpBB Group
Theme Retred created by JR9 for stylerbb.net & Programosy
Regulamin